Az izomláz fájdalmas tünetei biztosan mindenkinél jelentkeztek már, hiszen akár rendszeresen sportol, akár nem, előfordulhat, hogy megerőlteti a testét. De mit lehet tenni, ha az izomláz megszüntetése a cél? Két igen ellentmondó megoldás létezik, amelyek embertől és szervezettől függően hatásosak lehetnek.
Az első eljárás, ha a fájdalmak ellenére megpróbálja mégis jól megdolgoztatni az izmait. Sokan vélik úgy, hogy az izomláz megszüntetése végett, a legkiválóbb módszer a rádolgozás, ami abban a pillanatban talán megerőltető és nem túl kellemes, de másnapra már nyoma sincs a fájdalomnak.
Igen, valóban van, akinél ez működik, de azért mégis sokan tartják reálisabb megoldásnak a pihentetést. Ez a második módszer, ami kicsit kellemesebbnek hangzik az izomláz megszüntetése érdekében, hiszen legyünk őszinték, jó páran vannak, akik napokig próbálkoznak egy alapos testmozgás kiheverésével és egyáltalán nem vágynak arra, hogy másnap megismételjék.
Persze le a kalappal az elszánt és fáradhatatlan emberek előtt, akik dacból sem választanák a pihenős eljárásmódot az izomláz elmulasztása érdekében. Ha mindenki tisztában lenne azzal, hogy mennyit bír el a teste mikor kell megálljt parancsolni saját magunknak, akkor az izomláz is elkerülhető lenne.
Persze nemcsak edzések után keletkezhet a fájdalmas bosszúság, hiszen megerőltetheti testét cipekedéssel, egy hosszú sétával, de igazából kerülhet más mindennapi helyzetbe is, aminek során az izomláz megkörnyékezheti. Különböző izomlazító, gyulladáscsökkentő és keringésfokozó krémek is segítségére lehetnek az izomláz elmulasztása folyamán.
Az ilyen hatású készítmények tulajdonképpen bármelyik választott módszer esetén jól jöhetnek, hiszen, ha továbbra is folytatja a testmozgást, talán csökkenthet a fájdalmakon a kenőcs, de a pihentetés során is jólesik egy hűsítő kenegetés. Az izmok ellazulnak, a keringésfokozó hatásnak köszönhetően pedig gyorsabban regenerálódnak majd. Az izomláz elmulasztása tehát nem lehetetlen, sőt, egyáltalán nem is komplikált feladat.